Följ oss på Instagram
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ystads IF Fotbollsförening
GLÄDJE GEMENSKAP UTVECKLING
Matchschema v.24
2022-06-14 08:30

 

Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare Övrigt
Vecka 24            
2022-06-14 18:45 P13 Anderslövs BoIK C-plan P13 kl 18.15-20.15 Isak Kurtovic S 072-178 36 68  
             
2022-06-15 19:00 P15 IFK Hässleholm A-plan P15 kl 18.30-20.45 Niklas Sidnert 0732447405  
             
2022-06-17 19:00 A-laget Vanneberga IF A-plan P12/F12 David Carlsén 0706061672  
             
2022-06-18 10:00 F13 Tomelilla C-plan F13 kl 9.15-11.30 Meja Dahlkvist 0730220016  
2022-06-18 12:00 F12 Klågerup GoIF C-plan F12 kl.11.30-14.00

Julia Johansson 0723872008

 

 
2022-06-18 14:00 P15 Trelleborgs FF D-plan P15 14.00-16.00 Visar Ademi 0720200511  
             
2022-06-19 10:00 P10 Västra Ingelstad D-plan   Lukas Alm 0733946943  
2022-06-19 12:00 P11 Skegrie BK C-plan   David Ilies 0735562574  
2022-06-19 12:00 F15 Vellinge IF D-plan F15 kl 11.15-14

Kevin Bourahla 0723822505

9-manna
2022-06-19 12:00 P16 Höllviken F-plan P16 kl 14.15-17 Frank Straubel 0701125050  

 

Matchschema v.23
2022-06-07 15:42

Oerhört viktigt att ni domare tar ansvar och håller koll på när ni ska döma. Läs mailen eller kolla här på hemsidan! Fixa ersättare själv om ni inte kan. Ni föräldrar behöver också hjälpa era ungdomar och hålla koll på matchschema och påminna era barn!

 

 

Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare Övrigt
Vecka 23            
2022-06-11 10:00 F9 Charlo C-plan F9 kl 9.15-11.30 Vera Ahnfeldt 0703495643  
2022-06-11 10:00 P9 Sjöbo IF C-plan   Vilgot Rådström 0793411713  
2022-06-11 10:00 P8 Charlo C-plan   Ellen Nilsson 073-3912701  
2022-06-11 10:00 P8 Charlo C-plan   Eskil Soelberg 0735172764  
2022-06-11 12:00 P14 IFK Simrishamn D-plan   Jens Björkman 0735623035  
2022-06-11 12:00 F13 Sjöbo IF C-plan F13 kl 11.30-14 Fabian Andersson 0733558406  
2022-06-11 12:00 F15 Åhus IF F-plan   Kevin Bourahla 0723822505  
             
2022-06-12 10:00 P9 Spjutstorp IF C-plan P9 kl 9.15-11.30 Olivia Muzzini 070-1654172  
2022-06-12 10:00 P12 Brösarp IF D-plan   Otto Hultman A 0732670054  
2022-06-12 10:00 P12 IFK Simrishamn D-plan   Gustav Mundt 0706567191  
2022-06-12 12:00 F15 Kvarnby IK D-plan F15 kl 11.30-13.30 Tilde Björklund 0760192719 9-manna
2022-06-12 12:00 F11 BK Höllviken C-plan   Filippa Haak K 0706522967  
2022-06-12 14:00 P19 Torns IF F-plan P11 kl 13.30-16 Aleksander Todorovski 0705474477  
2022-06-12 14:00 P11 Trelleborgs FF C-plan   Julia Johansson 0723872008  

 

Matchschema v.22
2022-05-30 17:13
Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare
Vecka 22          
2022-05-31 19:00 P13 Svedala IF C-plan P13 kl 18.15-20.15 Kevin Bourahla 0723822505
           
2022-06-03 19:00 P16 Åkarps IF F-plan P16 kl 18.15-20.45 Halit Makolli 0737045505
           
2022-06-04 10:00 P9 IFK Simrishamn C-plan P9 kl 9.15-11.30 Alexander Karczewicz 0761925074
2022-06-04 12:00 P11 IFK Simrishamn C-plan F11 kl 11.30-14 Jonathan Schmuck 0730828704
2022-06-04 12:00 F15 Malmö FF F-plan   Kevin Bourahla 0723822505
2022-06-04 12:00 F12 Klågerup GoIF D-plan   Eskil Soelberg 0735172764
2022-06-04 12:00 F11 Lilla Torg C-plan   Grabb Andersson 0708889207
2022-06-04 14:00 P15 Hässleholms IF F-plan   Tom Bergbom 0702325417
2022-06-04 14:30 A-laget Tomelilla IF A-plan P12/F12 Daniel Milkov 0704332714
Matchschema v.21
2022-05-23 17:06
Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare
Vecka 21          
2022-05-25 18:00 P10 Brösarps IF C-plan P10 kl 17.30-19.30 Herman Karlsson 0709200618
           
           
2022-05-28 12:00 P19 Råå IF A-plan P19 kl 11.15-14 A-kiosk Elvis Imsirovic 0762481996
2022-05-28 12:00 P10 Kivik/Sankt Olofs D-plan   Hannes Bingåker 0761911038
           
2022-05-29 11:00 F15 Fortuna FF F-plan   Hans Vikbrant 0704932475
2022-05-29 12:00 P14 Skanör Falsterbo D-plan P14 kl 11.15-14 Ibrahim Majeed 0708469193
Matchschema v.20
2022-05-19 16:05
Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare Övrigt
Vecka 20            
2022-05-18 18:00 P11 Rydsgård/Skivarp Kg P11 kl 17.15-19.30 Vigor Wall Olsson 0708281131  
             
2022-05-21 10:00 P8 Charlo C-plan P8 kl 9.15-11.30 Olivia Muzzini  
2022-05-21 10:00 P8 Skurups AIF C-plan   Elias Banke  
2022-05-21 12:00 P14 IF Limhamn Bunkeflo D-plan P14 kl 11.30-14 Mustafa Ahmed INSTÄLLD!
2022-05-21 12:00 F13 IF Lödde C-plan   Karl Larsson 0703057082  
             
2022-05-22 10:00 F8 IF Klagshamn C-plan F8 kl 9.15-11.30 David Ilies 0735562574  
2022-05-22 10:00 P9 Beddingestrands IF C-plan   Alexander Karczewicz 0761925074  
2022-05-22 10:00 F12 Genarps IF D-plan   Teo Jeppsson  
2022-05-22 10:00 P11 IFK Ystad C-plan   Karl Larsson 0703057082  
2022-05-22 10:00-13:00 P7 Sammandrag YIF x3, Skurup x3, IFK Ystad x2, Blentarp. F-plan   Hannes Bingåker 0761911038, Vigor Wall Olsson 0708281131, Maximus Persson 0760495144, Natan Mugisha 0761689314 Planer: 3 st. sarg Matcher: 14 st. Speltid: 4x3 min
2022-05-22 12:00 P8 Tomelilla IF C-plan F15 kl 11.30-14 Levi Bengtsson 0702899130  
2022-05-22 12:00 F15 IF Limhamn Bunkeflo D-plan   Kevin Bourahla 9-manna
Matchschema v.19
2022-05-09 17:02
Datum & tid Serie/lag Motståndare Plan Kioskansvar Domare
Vecka 19          
2022-05-11 19:15 P19 Kvarnby A-plan P19 kl 18.30-21 A-kiosk Philip Celander 0725446516
           
2022-05-13 19:00 A-lag Veberöd A-plan P12/F12 Bajram Arifi
2022-05-13 19:00 P16 Åhus Horna Bk F-plan   Halit Makolli 0737045505
2022-05-13 18:30 P12 Spjutstorp D-plan   Vigor Wall Olsson 0708281131
           
2022-05-14 10:00 F9 Tomelilla IF C-plan P12 kl 9.15-13.30 Alva Lindgren 0709698996
2022-05-14 10:00 P9 Österlen C-plan   Adam Bourahla 0733741184
           
2022-05-14 12:00 P12 Höllviken D-plan   Fabian Andersson 0733558406
2022-05-14 12:00 P13 Malmö FF C-plan   Emrah Nikocevic 0768421125
           
           
2022-05-15 10:00 P9 Wollsjö C-plan F11 kl 9.15-11.30 Levi Bengtsson 0702899130
2022-05-15 10:00 P12 Lev 06 D-plan   Vigor Wall Olsson 0708281131
        F12 kl 11.30-13.45  
2022-05-15 12:00 F11 TFK Nova Eslöv C-plan   Maximus Persson 0760495144
           
           
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
Hem, 29/06 14:19 
Hem, 22/06 09:34 
Hem, 18/06 08:26 
 
Våra sponsorer